1. Toyota - Nie powinno to nikogo dziwić. Toyota od wielu lat jest wiodącym producentem wózków widłowych. Nie wykazują żadnych oznak utraty najwyższej pozycji w rankingu. Znana ze swojej jakości i niezawodności Toyota oferuje wózki elektryczne w różnych modelach. 
2. KION Group Kion Group to kolejna pozycja na liście czołowych producentów wózków widłowych. Sprzedaje dwie marki wózków podnośnikowych: Linde i Baoli. Linde jest liderem w dziedzinie sprzętu do transportu materiałów od ponad 150 lat. Obsługuje rynek północnoamerykański. Baoli sprzedaje samochody ciężarowe na rynku międzynarodowym. Jej produkty obejmują olej napędowy, gaz, ciekły propan i samochody elektryczne. 
3. Grupa Jungheinrich z siedzibą w Niemczech, Jungheinrich oferuje elektryczne wózki widłowe i wózki podnośnikowe sprzedawane w Ameryce Północnej przez ponad 400 dealerów. Linia produktów Jungheinrich obejmuje wózki z przeciwwagą i litowo-jonowe. Ten czołowy producent wózków widłowych oferuje również wózki do kompletacji zamówień, wózki wieżowe i wózki wysokiego składowania, ciągniki holownicze, wózki podnośnikowe i nie tylko.
4. Mitsubishi Logisnext Ten producent wózków widłowych powstał w wyniku połączenia Mitsubishi Nichiyu Forklift i UniCarriers Corp. Oferuje sześć marek wózków widłowych: Mitsubishi Forklift Trucks, UniCarriers, Nichiyu Electric Forklift, CAT Lift Trucks, TCM i Rocla. 
5. Hyster-Yale (HYMP) HYMP jest firmą macierzystą marek wózków widłowych Hyster / Yale i konsekwentnie plasuje się w czołówce światowych marek wózków widłowych. Ciągle poszukuje sposobów rozwoju swojej działalności w Europie Wschodniej, Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej i Chinach. 
6. Crown Equipment to prywatna firma z siedzibą w Ohio, która specjalizuje się w ciężarówkach elektrycznych. Oferuje szeroką gamę modeli, w tym z przeciwwagą, do bardzo wąskich korytarzy i wózków wysokiego składowania. Crown oferuje również wózki do kompletacji zamówień, układarki i lawety.
7. Anhui Heli Z siedzibą w Chinach, Anhui Heli jest liderem na chińskim rynku przez prawie 30 lat z rzędu. Anhui Heli oferuje mieszankę wózków IC, elektrycznych i akumulatorów litowych. Oferuje również układarki do pustych kontenerów, ładowarki kołowe, traktory, osprzęt do wózków widłowych i nie tylko. 
8. Komatsu jest drugim co do wielkości producentem na świecie, posiadającym 25 fabryk na całym świecie. Dział wózków widłowych firmy specjalizuje się w pneumatycznych, elektrycznych wózkach widłowych IC, poduszkach IC i wózkach widłowych do wąskich korytarzy. 
9. HANGCHA GROUP  produkuje wózki widłowe od ponad 50 lat. Produkuje wózki spalinowe i elektryczne, w tym model przeciwwybuchowy. 
10. Clark Material Handling Clark zbudował swój pierwszy „Tructractor” w 1917 roku. Ponad sto lat później oferuje pięć głównych linii. Należą do nich LPG, benzyna, dwupaliwowe, wysokoprężne, pojazdy elektryczne i elektryczne wózki ręczne.

artykuł na podstawie www.forkliftcertification.com

The most trusted online resource for OSHA forklift certification and training since 2002

One Reply to “Najwięksi producenci wózków widłowych 2021r.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *