1. Toyota - Nie powinno to nikogo dziwić. Toyota od wielu lat jest wiodącym producentem wózków widłowych. Nie wykazują żadnych oznak utraty najwyższej pozycji w rankingu. Znana ze swojej jakości i niezawodności Toyota oferuje wózki elektryczne w różnych modelach. 
2. KION Group Kion Group to kolejna pozycja na liście czołowych producentów wózków widłowych. Sprzedaje dwie marki wózków podnośnikowych: Linde i Baoli. Linde jest liderem w dziedzinie sprzętu do transportu materiałów od ponad 150 lat. Obsługuje rynek północnoamerykański. Baoli sprzedaje samochody ciężarowe na rynku międzynarodowym. Jej produkty obejmują olej napędowy, gaz, ciekły propan i samochody elektryczne. 
3. Grupa Jungheinrich z siedzibą w Niemczech, Jungheinrich oferuje elektryczne wózki widłowe i wózki podnośnikowe sprzedawane w Ameryce Północnej przez ponad 400 dealerów. Linia produktów Jungheinrich obejmuje wózki z przeciwwagą i litowo-jonowe. Ten czołowy producent wózków widłowych oferuje również wózki do kompletacji zamówień, wózki wieżowe i wózki wysokiego składowania, ciągniki holownicze, wózki podnośnikowe i nie tylko.
4. Mitsubishi Logisnext Ten producent wózków widłowych powstał w wyniku połączenia Mitsubishi Nichiyu Forklift i UniCarriers Corp. Oferuje sześć marek wózków widłowych: Mitsubishi Forklift Trucks, UniCarriers, Nichiyu Electric Forklift, CAT Lift Trucks, TCM i Rocla. 
5. Hyster-Yale (HYMP) HYMP jest firmą macierzystą marek wózków widłowych Hyster / Yale i konsekwentnie plasuje się w czołówce światowych marek wózków widłowych. Ciągle poszukuje sposobów rozwoju swojej działalności w Europie Wschodniej, Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej i Chinach. 
6. Crown Equipment to prywatna firma z siedzibą w Ohio, która specjalizuje się w ciężarówkach elektrycznych. Oferuje szeroką gamę modeli, w tym z przeciwwagą, do bardzo wąskich korytarzy i wózków wysokiego składowania. Crown oferuje również wózki do kompletacji zamówień, układarki i lawety.
7. Anhui Heli Z siedzibą w Chinach, Anhui Heli jest liderem na chińskim rynku przez prawie 30 lat z rzędu. Anhui Heli oferuje mieszankę wózków IC, elektrycznych i akumulatorów litowych. Oferuje również układarki do pustych kontenerów, ładowarki kołowe, traktory, osprzęt do wózków widłowych i nie tylko. 
8. Komatsu jest drugim co do wielkości producentem na świecie, posiadającym 25 fabryk na całym świecie. Dział wózków widłowych firmy specjalizuje się w pneumatycznych, elektrycznych wózkach widłowych IC, poduszkach IC i wózkach widłowych do wąskich korytarzy. 
9. HANGCHA GROUP  produkuje wózki widłowe od ponad 50 lat. Produkuje wózki spalinowe i elektryczne, w tym model przeciwwybuchowy. 
10. Clark Material Handling Clark zbudował swój pierwszy „Tructractor” w 1917 roku. Ponad sto lat później oferuje pięć głównych linii. Należą do nich LPG, benzyna, dwupaliwowe, wysokoprężne, pojazdy elektryczne i elektryczne wózki ręczne.

artykuł na podstawie www.forkliftcertification.com

The most trusted online resource for OSHA forklift certification and training since 2002

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *