wózki widłowe HYUNDAI - wszystkie rodzaje

Szukasz nowego wózka widłowego do swojego magazynu? Planujesz dokonać pierwszego zakupu wózka widłowego? Przy tak wielu różnych dostępnych opcjach, wybór odpowiedniego typu wózka może wydawać się niemożliwym wyzwaniem. Musisz zastanowić się, ile ładunku ma unieść wózek widłowy, jaki będzie on dźwigał, jak będzie pasował do istniejącego układu magazynu i czy masz kogoś, kto zna protokoły bezpieczeństwa obsługi wózka widłowego na Twoje rzeczy. Wybierz niewłaściwy wózek widłowy, a może się okazać, że musisz reorganizować całą operację, aby działała. Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru za pierwszym razem, przygotowaliśmy prosty przewodnik po najpopularniejszych typach wózków widłowych. Jesteś gotowy, aby zostać ekspertem w zakresie wózków widłowych i znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz?

Wózki spalinowe vs elektryczne

Przed zakupem wózka widłowego musisz zdecydować, jakiego rodzaju napędu chcesz użyć. Wózki widłowe spalinowe są zasilane dieslem lub LPG i zwykle są tańsze w zakupie i eksploatacji. Jednak będziesz potrzebować miejsca do przechowywania paliwa i będziesz musiał być na bieżąco z zakupami paliwa. Ponadto będziesz musiał używać wózków widłowych spalinowych w dobrze wentylowanym otoczeniu. Często mają one wyższe koszty utrzymania niż opcje elektryczne. Elektryczne wózki widłowe są zasilane z akumulatorów i wytwarzają zerową emisję, co czyni je idealnymi do środowisk wewnętrznych, takich jak magazyny. Zwykle kosztują więcej z góry, ale rzadziej będą wymagać drogiej konserwacji w dalszej linii. Musisz pamiętać o czasie ładowania elektrycznego wózka widłowego. Ładowanie może trwać od trzech do dwunastu godzin, w zależności od modelu i marki. W dłuższej perspektywie zaoszczędzisz pieniądze na paliwie, wybierając elektryczny.

Wózek widłowy z przeciwwagą

Wózki widłowe z przeciwwagą są jednym z najczęstszych rodzajów wózków i są zwykle używane w magazynach i na zewnątrz. Kiedy wyobrażasz sobie wózek widłowy, prawdopodobnie wyobrażasz sobie wózek widłowy z przeciwwagą. Ten typ wózka ma dwie widły, które wystają z przodu maszyny. Ułatwia to operatorowi podjazd do tego, co chce podnieść. Funkcja zasięgu nie jest wymagana, a ten typ wózka jest łatwy w obsłudze. Ciężar z tyłu wózka służy do zrównoważenia ciężaru podnoszonego z przodu, stąd nazwa. Ten rodzaj wózka jest dostępny w wersji elektrycznej, LPG i oleju napędowego. Jest najlepszy do przeładunku materiałów w magazynach i poza nimi i zwykle powinien być pierwszą opcją, którą rozważasz.

Wózek widłowy boczny

Czy masz magazyn z dużą ilością wąskich korytarzy? Boczne moduły ładujące są zaprojektowane specjalnie, aby poradzić sobie z tego rodzaju układem. W bocznych wózkach widłowych widły są umieszczone z boku ciężarówki. Są w stanie podnieść długie, nieporęczne ładunki, które byłyby niewygodne lub niemożliwe przy tradycyjnym wózku widłowym. Wózki boczne są zwykle w stanie poradzić sobie z cięższymi przedmiotami, co czyni je idealnymi, jeśli masz dużo do dźwigania. Mogą to być np.: meble, dywany, rury, itp. Możliwe jest również dostosowanie długości łóżka na wózku bocznym. Łatwo jest więc zaprojektować wózek boczny, który będzie idealnie pasować do Twojej operacji.

Wózek trzykołowy z przeciwwagą

Potrzebujesz wózka widłowego zwrotniejszego niż standardowy wózek z przeciwwagą? To jest właśnie wózek dla Ciebie. Trzykołowy wózek widłowy z przeciwwagą ma pojedyncze koło z tyłu maszyny. To znacznie ułatwia nawigację w ciasnych przestrzeniach lub wąskich zakrętach. Ten wózek jest najbardziej odpowiedni zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz i może być efektywnie używany do załadunku na regały. Dzięki temu jest bardzo wszechstronny, co jest OK, jeśli jest to jedyny wózek widłowy, który planujesz kupić. W przypadku układów magazynowych, które wymagają wielu trudnych manewrów, trzykołowy wózek widłowy jest idealny.

Wózki paletowe i wózki podnośnikowe


Jak sama nazwa wskazuje, wózki paletowe najlepiej nadają się do szybkiego i łatwego transportu palet. Jeśli Twój magazyn korzysta z palet, zakup takiego wózka nie stanowi problemu. Są dostępne w wielu wersjach, a ciężar, który można przenosić, będzie się znacznie różnić. Większość wózków paletowych ma ograniczony zasięg i najlepiej nadaje się do przenoszenia palet blisko poziomu gruntu. W przypadku magazynów z wysokimi regałami paletowymi należy zamiast tego zainwestować w wózek podnośnikowy. Wózki podnośnikowe mogą ustawiać jeden na drugim wiele ładunków. Są również w stanie podnosić ładunki na wyższy poziom. Dlatego do podnoszenia palet blisko poziomu gruntu wybierz wózek paletowy. Do podnoszenia palet na wyższe poziomy wybierz wózek podnośnikowy.

Wózki widłowe wysokiego składowania typu Reach Truck

Aby uzyskać najlepszą możliwą manewrowość i możliwości operacji na maksymalnej wysokości, warto rozważyć wózki wysokiego składowania. Są one nazwane po ich zdolności do „sięgania” ( ang. reach – sięgać ) do regałów, aby dostać się do ładunku, zamiast konieczności podjeżdżania do ładunku. Dzięki temu są niezwykle przydatne w ciasnych przestrzeniach, z którymi trudno jest sobie poradzić przy użyciu wózków widłowych z przeciwwagą. Wózki wysokiego składowania oferują także większą wysokość podnoszenia niż inne modele ( do 12 metrów ), dzięki czemu idealnie nadają się do regałów wysokich. Za pomocą wózka wysokiego składowania będziesz mógł w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Wózki wysokiego zasięgu mogą być trudniejsze w obsłudze niż inne typy wózków widłowych, więc należy o tym pamiętać przed dokonaniem zakupu. Niektóre wózki wysokiego składowania są wyposażone w kamery podłączone do ekranu w kabinie, aby zapewnić operatorowi lepszą widoczność. Jest to zdecydowanie coś do rozważenia, jeśli chcesz uniknąć wypadków i błędów. Te wózki są idealne do użytku w pomieszczeniach, ale nie są dobrze przystosowane do pracy na zewnątrz. Najlepiej sprawdzają się na równej podłodze ze względu na mały prześwit pod podwoziem.

Jak wybrać odpowiedni typ wózka widłowego


Aby upewnić się, że wybierzesz odpowiedni typ wózka widłowego, powinieneś sporządzić szczegółową listę swoich potrzeb. Powinno to obejmować układ magazynu, rodzaj ładunków, które należy podnieść, ciężar ładunku, który chcesz podnieść, oraz rodzaj paliwa, którego chcesz użyć. Należy również wziąć pod uwagę rodzaj kwalifikacji potrzebnych do obsługi wózka widłowego. Gdy masz już listę, wystarczy wybrać odpowiedni model. Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć przeglądanie wózków widłowych, sprawdź naszą linię wózków widłowych i zadzwoń do nas już dziś – Toolmex Truck konsultant – Andrzej Wodziński tel. 664 734 822.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *