Dublin, 08 stycznia 2019 r. (GLOBE NEWSWIRE) - Raport „Global and China Forklift Industry Report, 2018-2023” został dodany do oferty ResearchAndMarkets.com.

W 2017 r. Globalna sprzedaż wózków widłowych osiągnęła rekordowy poziom 1,334 mln sztuk, przy wzroście o 15,7% rok do roku; przy czym sprzedaż w Chinach wzrosła o 34,2% rok do roku do 497 000 sztuk, nadal zajmując pierwsze miejsce na świecie. W 2018 r. Rynek chiński utrzymał szybki wzrost, a sprzedaż wideł przewyższyła liczbę 500 000 sztuk w pierwszych dziesięciu miesiącach 2018 r. I prawdopodobnie zbliży się do 600 000 sztuk w ciągu roku. W przyszłości chiński rynek wózków widłowych będzie nadal miał ogromny potencjał wzrostu, a sprzedaż wózków widłowych w 2023 r. Podwoi się w 2018 r.

Wózki elektryczne, szczególnie elektryczne wózki magazynowe, odnotowały najwyższe wskaźniki wzrostu w 2017 i 2018 r., Odpowiednio 48,4% i 49,8% (styczeń-październik). Wynika to głównie z intensywnego wprowadzania polityk ochrony środowiska, zwiększonych kosztów paliwa i dużego zapotrzebowania na logistykę magazynową. Co więcej, zapotrzebowanie rośnie na nowym rynku wózków widłowych z energią, do którego coraz więcej uczestników wchodzi. Wózki litowe BYD zostały wypromowane poprzez roczną sprzedaż 10 000 sztuk; Anhui HeLi, Hangcha Group, EP Equipment, Noblelift, Ningbo Ruyi i Tailift bez wyjątku wyprodukowały własne wózki akumulatorowe litowe. Według China Forklift Association w 2017 r. W Chinach sprzedano w sumie 8 681 akumulatorów litowych. Chociaż z niewielkim udziałem w elektrycznych wózkach widłowych, wózki z akumulatorami litowymi szybko rosną, a wielkość sprzedaży w 2018 r. Ma się podwoić w 2017 r. W miarę automatyzacji i inteligentnej logistyki sprzedaż AGV wzrosła. Główni producenci wózków widłowych, tacy jak Hangcha Group, LiuGong i Linde, wprowadzili wózki widłowe AGV, aby przejąć rynek.

Rozwijający się rynek w Chinach skłonił wiele zagranicznych firm do szybkiego zoptymalizowania i zintegrowania działalności w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej. W styczniu 2018 r. Grupa KION zawarła strategiczne partnerstwo z Zhejiang EP Equipment; partnerstwo skoncentruje się na synergii wspólnego rozwoju produktu i łańcucha dostaw i oczekuje się, że obie strony będą bardziej konkurencyjne pod względem oferty produktowej. W czerwcu 2018 r. Hyster-Yale Materials Handling zakończyła zakup 75% udziałów w Zhejiang Maximal Forklift. W lipcu 2018 r. Spółki zależne Mitsubishi Logisnext - MF (Shanghai) Co., Ltd. i Shanghai Nichiyu Forklift Manufacturing Co., Ltd. zostały włączone do Mitsubishi Logisnext Forklift (Shanghai) Co., Ltd., która będzie odpowiedzialna za marketing i usługi wszystkich marek wózków widłowych Mitsubishi Logisnext w Chinach z docelowym poziomem sprzedaży ponad 10 000 sztuk w 2020 roku. Ponadto Hyundai ogłosił powrót na chiński rynek w Hangzhou w prowincji Zhejiang w czerwcu 2018 r. Po opuszczeniu rynku w 2016 r. I wprowadził szereg nowych produktów. Tymczasem dwóch chińskich gigantów wózków widłowych integruje zasoby, aby być bardziej konkurencyjnym w zakresie kluczowych komponentów. W lutym 2018 r. Hangcha Group zainwestowała w Zhengzhou Jiachen Instrument Co., Ltd .; w tym samym miesiącu ZF założył spółkę joint venture o nazwie ZF-HELI Drivetech (Hefei) Co., Ltd. z Anhui Heli.

Raport podkreśla następujące kwestie: Status quo na globalnym rynku wózków widłowych, rozwój rynków wózków widłowych w USA i Japonii oraz lista 20 największych światowych producentów wózków widłowych; Wielkość, struktura, import i eksport, konkurencja korporacyjna i trendy rozwojowe chińskiego rynku wózków widłowych; Status quo, kluczowe przedsiębiorstwa i trendy rozwojowe chińskich segmentów rynku wózków widłowych - wózki elektryczne, wózki spalinowe, nowe wózki energetyczne, wózki na paliwa alternatywne, wózki AGV itp .; Status quo i trendy chińskiego rynku części zamiennych do wózków widłowych (wynajem wózków widłowych, używane wózki widłowe i części do wózków widłowych); Działalność operacyjna i wózek widłowy 9 globalnych i 31 chińskich producentów wózków widłowych.

Główne firmy wózków widłowych w Chinach:
1 Anhui HeLi Co., Ltd
2 Hangcha Group Co., Ltd 
3 Anhui VMAX Heavy Industry Co., Ltd. 
4 Lonking (Shanghai) Forklift Co., Ltd. 
5 Xiamen XGMA Machinery Co., Ltd. 
6 Noblelift Intelligent Equipment Co., Ltd. 
7 Guangxi LiuGong Machinery Co., Ltd 
8 Maszyny i wyposażenie do zmiany biegów (Qingdao) Co., Ltd. 
9 Himal-Yale Maximal Forklift (Zhejiang) Co., Ltd 
10 EP Equipment Co., Ltd. 
11 Anhui Jianghuai-Yinlian Heavy-Duty Construction Machine Co., Ltd. 
12 Ningbo Ruyi Joint Stock Co., Ltd 
13 Zhejiang Goodsense Forklift Co., Ltd. 
14 Anhui ZOOMLION Industrial Vehicle Co. Ltd. 
15 Dalian Forklift Co., Ltd. 
16 BYD Forklift (Shaoguan) Co., Ltd 
17 Shandong Volin Heavy Industry Machinery Co., Ltd. (wcześniej Shandong Shantui Machinery Co., Ltd.) 
18 Anhui TEU Forklift Co., Ltd. 
19 Qingdao Modern Hailin Heavy Industry Co., Ltd. 
20 Zhejiang Jialift Warehouse Equipment Co., Ltd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *