maszyny budowlane CASE

Koparki i ładowarki CASE

Case Corporation była producentem sprzętu budowlanego i rolniczego. Założona w 1842 roku przez Jerome Increase Case jako J. I. Case Threshing Machine Company, działała pod tą nazwą przez większość wieku. Przez kolejne 66 lat była to firma J. I. Case, często nazywana po prostu Case. Pod koniec XIX wieku Case był jednym z największych amerykańskich konstruktorów silników parowych, produkując samobieżne silniki przenośne, silniki trakcyjne i traktory parowe. Był głównym producentem młocarni i innego sprzętu żniwnego. Firma produkowała również różne maszyny dla wojska USA (sprzęt dla inżynierów bojowych dla USMC, ciągniki gąsienicowe i ładowarki czerpakowe dla US Army . W XX wieku Case był przez wiele lat jednym z dziesięciu największych producentów ciągników rolniczych. W latach pięćdziesiątych jego głównym celem stała się linia sprzętu budowlanego, a na drugim miejscu działalność rolnicza.

Od momentu rozpoczęcia produkcji w latach czterdziestych XIX wieku marka stale się umacnia i jest obecnie na całym świecie synonimem jakości i innowacji w sprzęcie budowlanym. Dostarczając swoje produkty na całym świecie z ośmiu zakładów produkcyjnych na czterech kontynentach, marka jest rozpoznawalna zarówno ze względu na duży sprzęt, taki jak koparki i ładowarki kołowe, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie z kompaktowych maszyn, takich jak ładowarki o sterowaniu burtowym i koparko-ładowarki.

Wiele sprzętu Case dostępnego w naszym regionie powstaje w jej włoskich fabrykach, gdzie zaczyna życie w kilku miejscach razem. Na przykład silniki są budowane w zakładzie FPT Industrial w Turynie, który jest własnością CNH Industrial – grupy parasolowej, która jest właścicielem Case i jej marek siostrzanych. Ostateczny montaż odbywa się w zakładzie w Lecce w południowych Włoszech.

Niektóre koparki i ładowarki CASE poniżej wraz z folderami do pobrania [ KLIKNIJ W OBRAZEK ]