DUBLIN 2017 – (BUSINESS WIRE) – Raport „Global and China Forklift Industry Report, 2017-2021” został dodany do oferty Research and Markets.
Zarówno globalne zamówienia na wózki widłowe, jak i sprzedaż stale rosły w ostatnich latach. W 2016 r. Liczby te wyniosły 1 182 100 sztuk i 1 152 900 sztuk, odpowiednio o 7,5% i 8,3% w porównaniu z rokiem poprzednim, głównie ze względu na ogromny wzrost na rynkach europejskich i azjatyckich.

Chiny, wciąż największy na świecie producent wózków widłowych, odnotowały wzrost sprzedaży o 13% do 370 067 sztuk rocznie w 2016 r., W tym 268 567 sztuk sprzedanych na rynku krajowym, co stanowi wzrost o 13,3% rok do roku, i wzrosło o 34,9% w porównaniu z poprzednim rokiem roczny okres do 368 743 sztuk w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. Szacuje się, że sprzedaż w całym roku przewyższy 400 000 sztuk w 2017 r.

Struktura produktu: sprzedaż wózków elektrycznych osiągnęła dobre wyniki w Chinach, osiągając 145 238 sztuk w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 r., Wzrost o 44% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku oraz 39,4% udziału w całkowitej sprzedaży wózków widłowych i przewiduje się, że osiągnie 162 055 sztuk do końca 2017 roku, miejmy nadzieję, że stanowi 40,5% całości. Zapotrzebowanie rynku niższego szczebla i krajowa polityka emisyjna zapewnią stały wzrost udziału elektrycznych wózków widłowych, który w 2021 r. osiągnie około 48%.

Ponadto BYD wprowadza nową technologię akumulatorów litowych do przemysłu wózków widłowych, otwierając nową bramę do rozwoju wózków akumulatorowych litowych. Inne firmy wózków widłowych, w tym Anhui HeLi, Hangcha, EP Equipment, Noblelift i Ningbo Ruyi, zaczęły budować własne wózki akumulatorowe litowe. Przewiduje się, że wózek akumulatorowy litowy stanie się bardziej popularny na rynku chińskim.

Konkurencja w przedsiębiorstwie: chiński przemysł wózków widłowych widzi dość silną konkurencję i dużą koncentrację. Wiodący gracze reprezentowani przez Anhui HeLi i Hangcha Group, uzyskali łącznie 45,1% udziału w całym rynku wózków widłowych w 2016 r., Podczas gdy 20 największych firm zajmowało ponad 91%. Ponadto producenci samochodów, tacy jak Chery i BYD, a także niektóre firmy w Jiangsu, Zhejiang i Anhui również postawili stopę w branży, co zaostrzy konkurencję.

Tymczasem chiński rynek części zamiennych do wózków widłowych rozwijał się stopniowo, zauważalnie rynek wynajmu wózków widłowych. W ostatnich latach liczba wypożyczalni wózków widłowych stale rosła. Oprócz znanych na całym świecie producentów, takich jak Linde, Jungheinrich, Toyota, Hyster-Yale i Crown Equipment, którzy prowadzili działalność w zakresie wynajmu w Chinach, w działalność zaangażowały się również chińskie firmy, zazwyczaj Anhui HeLi, LiuGong, Tailift, Lonking, Goodsense i Hangcha. W miarę dojrzewania rynku wynajmu, wynajem i sprzedaż wózków widłowych będą współistnieć.

Companies:

Anhui HeLi Co., Ltd
Anhui Jianghuai-Yinlian Heavy-Duty Construction Machine Co., Ltd.
Anhui TEU Forklift Co., Ltd.
Anhui VMAX Heavy Industry Co., Ltd.
Anhui Zoomlion Industrial Vehicle Co., Ltd.
BYD Forklift (Shaoguan) Co., Ltd
Beijing Hyundai Jingcheng Construction Machinery Co., Ltd.
CLARK Material Handling International
Crown Equipment Corp.
Dalian Forklift Co., Ltd.
Dooan Industrial Vehicle
EP Equipment Co., Ltd.
Guangxi LiuGong Machinery Co., Ltd
Hangcha Group Co., Ltd.
Hangzhou Good Friend Precision Machinery Co., Ltd.
Hefei Banyitong Science & Technology Development Co., Ltd
Hyster-Yale Materials Handling, Inc
Jiangsu Jingjiang Forklift Truck Co., Ltd.
Jungheinrich Group
Kion Group
Komatsu Ltd.
Lonking (Shanghai) Forklift Co., Ltd.
Mitsubishi Logisnext Forklift
Ningbo Ruyi Joint Stock Co., Ltd.
Shandong Leiming Heavy Industry Co., Ltd.
Shandong Volin Heavy Industry Machinery Co., Ltd. (Former Shandong Shantui Machinery Co., Ltd.)
Shandong WeCan Technology Co., Ltd.
Suzhou Pioneer Material Handling Equipment & Technology Co., Ltd.
Tailift Machinery & Equipment (Qingdao) Co., Ltd.
Toyota Industries Corp
Vita-Wheel Holdings Ltd.
Wuxi KIPOR Machinery Co., Ltd.
Xiamen XGMA Machinery Co., Ltd.
YTO (Luoyang) Transportation Machinery CO., Ltd.
Zhejiang Goodsense Forklift Co., Ltd.

Więcej informacji na temat tego raportu można znaleźć na stronie https://www.researchandmarkets.com/research/xp5swc/global_and_china?w=4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *