Przebudzenie chińskiego rynku wózków widłowych.

Chiński rynek zawsze miał słodko-gorzki smak. Rozpowszechnienie tanich produktów niskiej jakości zmniejszyło postrzeganie przez nabywcę towarów z kraju azjatyckiego. W rezultacie ludzie kojarzyli chińskie produkty z dwiema głównymi cechami: złą jakością i niską ceną. Jednak zaczęło się to zmieniać kilka lat temu. W 2017 r. Chiny zajęły pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce krajów eksportujących w światowym handlu towarami. Podobnie zajmował pozycję lidera między gospodarkami rozwijającymi się w tym samym rankingu. Mimo że w ubiegłym roku tendencja nieznacznie spadła, Chiny utrzymują pozycję drugiej co do wielkości gospodarki na świecie.

Według Obserwatorium Złożoności Gospodarczej (OEC) sprzęt nadawczy stanowił 9,6% pod względem ogólnej liczby produktów eksportowych w 2017 r. Następnie były komputery (6,1%), maszyny biurowe (3,8%), układy scalone (3,3%), oraz telefony (2,1%), wśród innych drobnych eksportów. Trend ten zachował te same cechy w następnym okresie.

Jako główny partner w eksporcie Chiny handlują ze Stanami Zjednoczonymi, Hongkongiem, Europą (Niemcy, Wielką Brytanią i Holandią), a także z krajami ASEAN, takimi jak Wietnam, Japonia, Korea Południowa i Indie. Pomimo taryf Donalda Trumpa, nadwyżka handlowa Chin z USA znacznie wzrosła o 11,3% w 2018 roku. W związku z tym odsetek ten przekroczył wszelkie przewidywania dotyczące kurczenia się wymiany handlowej z Chinami. W tym samym roku Chiny były drugim co do wielkości partnerem w eksporcie i imporcie towarów. Na całym świecie chiński eksport wzrósł o 15,6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Doskonałe wyniki przyniósł także chiński rynek wózków widłowych. W tym sektorze produkcja wzrosła do 470 000 sztuk, zwiększając sprzedaż o 34,2% a do końca 2018 r. liczba ta gwałtownie wzrosła do 600 000. Oznacza to, że całkowita sprzedaż wózków widłowych na całym świecie osiągnęła 1,334 miliona sztuk.

W tych okolicznościach niektórzy z 20 najlepszych dostawców wózków widłowych pochodzą z rynku azjatyckiego. Marki takie jak Anhui Forklift Truck, Hangcha Group, EP Equipment lub Lonking Forklift Corporation. Korporacje te umocniły swoją pozycję producenta w branży wózków widłowych.

Jeśli chodzi o różne rodzaje urządzeń podnoszących, elektryczny wózek widłowy osiągnął większe zapotrzebowanie. Przyczyny tego wzrostu należy szukać w polityce rządów. Ciągły wzrost kosztów paliwa wraz z opracowywaniem ekologicznych norm emisji gazów cieplarnianych powodują zapotrzebowanie na jednostki elektryczne. Identycznie, w poszukiwaniu czystego sprzętu słusznie przewidywano, że baterie litowe będą potencjalną alternatywą dla paliwa, przy czym wzrost będzie większy od 2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *