https://moorgateforklifts.co.uk/new-forklift-technologies-and-trends-for-2021/
Artykuł w BBC dotyczył nowej firmy Phantom Auto i jej technologii wózków widłowych ze zdalnym kierowcą. Technologia zdalnego sterowania pozwala operatorom wózków widłowych pracować poza miejscem pracy, kontrolując swoje maszyny z daleka. Jest zainstalowany w kilkunastu magazynach w USA i Europie.

Chodzi o to, aby miejsca pracy były mniej ruchliwe i bezpieczniejsze, szczególnie podczas pandemii. Ale czy zdalne prowadzenie wózka widłowego jest bezpieczne? A co to oznacza dla operatorów na miejscu?

Technologia bez kierowcy może nie być odpowiednia dla większości miejsc, ale skłoniła nas do zastanowienia się, jak nowa technologia wózków widłowych i trendy mogą przynieść korzyści w codziennej pracy. W branży istnieje wiele trendów, które pomagają firmom zachować bezpieczeństwo i wydajność na miejscu. Tutaj jest kilka z nich:
Baterie litowe

Poprawa efektywności energetycznej ma kluczowe znaczenie dla wielu przedsiębiorstw, zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska, jak i oszczędności kosztów. Akumulatory litowe ładują się szybciej niż akumulatory kwasowe. Są mało wymagające w utrzymaniu, wymagają mniej czyszczenia i wyrównywania, oszczędzając czas i pieniądze na miejscu.

Firma Complete Material Handling szacuje, że akumulatory litowo-jonowe działają 4 razy dłużej i nie spowalniają pojazdów podczas rozładowywania. Uważa się, że są o 30% bardziej energooszczędne i nie emitują CO2, dzięki czemu są mniej szkodliwe dla środowiska.

Chociaż te akumulatory są droższe niż akumulatory kwasowe, niektóre firmy przechodzą na nie. Z czasem może to uczynić je bardziej dostępnymi.
Wynajem najnowszych wózków widłowych

Miniony rok pozostawił niepewność w prawie każdej branży. Firmy, które potrzebują nowych wózków widłowych, są bardziej niechętne do bezpośredniego zakupu. Aby wesprzeć firmy i pomóc im uzyskać dostęp do potrzebnych im pojazdów, sprzedawcy wózków widłowych oferują krótko- i długoterminowe plany wynajmu.

Wynajem wózka widłowego zapewnia większą elastyczność w przypadku, gdy nie potrzebujesz już pojazdu lub potrzebujesz zaoszczędzić na kosztach. Wynajem długoterminowy umożliwia wprowadzanie nowych wózków widłowych i paletowych do Twojej działalności tak długo, jak ich potrzebujesz.
Monitorowanie użycia

Wiele firm korzysta już z bezprzewodowego monitorowania do śledzenia swoich wózków widłowych. Technologia umożliwia firmom monitorowanie użytkowania i śledzenie osiągów pojazdów.

Możliwość podglądu godzin pracy w czasie rzeczywistym umożliwia efektywniejsze planowanie i przydzielanie wózków widłowych. Firmy śledzą wzorce pracy wózków widłowych i planują okresy międzyobsługowe, aby przedłużyć żywotność pojazdów.

Chociaż ta technologia jest bardziej odpowiednia dla dużych organizacji, idea, która się za nią kryje, dotyczy wszystkich. Jeśli śledzisz, kiedy Twoje wózki widłowe są w użyciu i jak długo, będziesz lepiej przygotowany na ładowanie, konserwację, serwisowanie i naprawy.
Upewnij się, że Twoje wózki są gotowe do pokonania tego dystansu w 2021 roku

Celem nowej technologii wózków widłowych zawsze powinno być zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności operacji dla osób, które z nimi pracują. Oszczędność czasu i pieniędzy poprzez ulepszanie procesów i sprzętu przynosi korzyści firmie, jej pracownikom i klientom.

Regularny serwis każdego wózka widłowego pomaga dostrzec drobne usterki, zanim staną się większymi problemami. Rozmowa z dostawcą usług wózków widłowych na temat optymalnej liczby godzin korzystania z wózka widłowego w ciągu tygodnia umożliwia maksymalne wykorzystanie możliwości pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *